مسئولیت های اجتماعی

بواسطه اینکه پروژه یاران شمالی در تالاب هورالعظیم قرار گرفته و الزامات سخت گیرانه زیست محیطی توسط بازرسان محیط زیست اعمال می گردد، بدین منظور شرکت هم جهت رعایت الزامات قانونی و هم با هدف جلوگیری از هدر رفت منابع و آلودگی خاک اقدامات دپو کردن موقتی در گودال های سوخت را انجام می دهد.

شرکت از اقدامات proactive قبل از اتفاق نشتی و حوادث نظیر حفاظت کاتدیک جهت گیری از خوردگی و پوسیدگی لوله ها و اقدامات reactive بعد از اتفاقات نشتی یا حوادث بهره برداری می نماید. شرکت پرشیا به عنوان شرکت اصلی مقابله با آلودگی در منطقه شناسایی شده به همین منظور اقدام به تهیه تجهیزات خاصی  نظیر پد و بوم های جاذب، Skimmer (وسیله جمع کننده آلودگی در آب) شده که در مواقع لزوم با این تجهیزات نسبت به جمع آوری نفت بخش شده در محیط  اقدام می گردد.

براساس رويکرد مديريت پسماند اقدامات متعددی نظیرجمع آوری گٍل و کنده های حفاری (کاتینگ) در منطقه ایزوله پسماندکه منطقه ای است با هماهنگی سازمان محیط زیست تعیین شده است) پسماند (کاغذ، نان،بطری های پلاستیکی) پس از تفکيک با پيمانکار جمع آوري و بازيافت هماهنگي به عمل آمده که به صورت روتين نسبت به جمع آوري و ارسال به محلهاي بازيافت اقدام مي نمايد. پسابها از طريق سيستم تصفيه و آناليز خروجي فاضلاب ها بر اساس الزامات سازمان محيط زيست در کمپ، راه اندازي گرديد.

بر اساس سیاست جذب نیروهای بومی به منظور انجام امور حمل و نقل نظیر بهره برداری از تانکر های حمل، جاده سازی، جذب تکنسین تعمیرات و ... از بومی های ساکن در شهرهای سوسنگرد وهویزه استفاده می گردد. حضور  مستمر تیم 60 نفره در سایت یاران شامل پزشک، پزشک یار، راننده آمبولانس، آتش نشانی و ... به  منظور انجام عملیات نجات و امداد جهت پرسنل که برای ساکنین محلی نیز قابل بهره برداری می باشند.

تهیه و توزیع  ماسک بین پرسنل وخانواده های آنها و سایر ذی نفعان مانند اداره بهداشت، اداره کار و کارفرمایان مختلف نفتی به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا( COVID19).

حضور رهبران در فعالیت های اجتماعی و فرهنگی و همچنین حمایت از اجرای برنامه های مسئولیت اجتماعی با هدف تقویت خوشنامی و ترویج فرهنگ شفافیت و پاسخگویی در قبال جامعه همواره مورد توجه رهبران شرکت پرشیا بوده است. جهت دسترسی بهتر رهبران به ذینفعان شرکت از کانال های ارتباطی متعددی نظیر صندوق پستی و آدرس الکترونیکی، اتوماسیون اداری در شرکت و نیز برگزاری جلسات سخنرانی در مناسبتهای فرهنگی، مصاحبه با رسانه ها و ... استفاده می شود. از مصادیق حضور رهبران در فعالیت های اجتماعی می توان به دستور مدیرعامل محترم در جذب افراد بومی منطقه و توزیع مواد ضدعفونی در اداره بهداشت و ادارات اطراف منطقه عملیاتی اشاره کرد. 

علاوه بر موارد مذکور، صیانت از محیط زیست و عمومی سازی فرهنگ زیست محیطی نظیر خرید سبز، اجرای طرح تفکیک پسماند و مدیریت آن، استفاده از انرژیهای تجدیدپذیر (خورشیدی) در سایت، شفافیت در انتخاب زنجیره تأمین، تمرکز بر سلامت اداری، توزیع بسته های بهداشتی جهت جلو گیری از شیوع کرونا و ... از دیگر مصادیق تعهد شرکت توسعه نفت و گاز پرشیا به مسئولیت‌های اجتماعی می‌باشد. اثربخشی اجرای برنامه های مسئولیت اجتماعی بر اساس نتایج حاصل از چک لیست کارفرما مورد ارزیابی قرار می گیرد.